Vabimo
– inženirke gradbeništva,
– inženirke geodezije,
– inženirke stavbarstva,
– inženirke vodarstva,
– inženirke prostorskega načrtovanja.
Vabimo tudi druge ženske, ki kakorkoli delajo v gradbeništvu:
– direktorice gradbenih podjetij,
– predstavnice univerz,
– vodje gradbišč,
– zaposlene na kalkulacijah,
– nadzorne inženirke,
– projektantke,
– gradbene tehnice,
– ženske, ki delajo na občinskih gradbenih projektih.
Vabimo tudi:
– vodje kadrovskih služb,
– druge, ki želite izvedeti kaj sporočajo ženske v gradbeništvu.
Vabimo tudi moške kolege, da prisluhnete znanju, izkušnjam in sporočilom izjemnih žensk, ki delajo v pretežno moški panogi.
Ksenija Marc je direktorica področja strokovnih dejavnosti na DRI, predsednica skupščine IZS, predsednica združenja SI BIM in predstavnica Slovenije v EU BIM Task Group. Delo je začela kot projektantka in nadzorna inženirka pri gradnji mostov, podvozov, nadvozov in viaduktov na avtocestnem omrežju. Med drugim je nadzirala gradnjo izvedbeno in oblikovalsko najzahtevnejšega premostitvenega objekta v Sloveniji – viadukta Črni Kal, za kar je prejela nagrado Inženirske zbornice Slovenije za izjemne dosežke. Je ena od pobudnic in zelo aktivnih promotork BIM tehnologije in digitalizacije gradbeništva nasploh.
prof. dr. Tatjana Isaković, je prva redna profesorica Fakultete za gradbenišvo in geodezijo Univerze v Ljubljani. Je tudi predstojnica Katedre za konstrukcije, potresno inženirstvo in računalništvo in predstojnica Inštituta za konstrukcije, potresno inženirstvo in računalništvo na Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo, Univerze v Ljubljani.
Njeno raziskovalno delo je večinoma na področju analize potresnega odziva, projektiranja in eksperimentalnih raziskav različnih armiranobetonskih konstrukcij in je večinoma imelo tudi praktične rezultate, ki so prispevali k izboljšanju potresne varnosti gradbenih konstrukcij. Mnogi med njimi so postali del standardov. Rezultati raziskav na področju potresne zaščite montažnih armiranobetonskih hal so postali del dveh ISO standardov. Posebna potresna varovala fasadnih panelov, ki jih je razvila skupaj s sodelavci, so dobila Slovensko tehnično soglasje in se lahko uporabljajo v praksi, zanje je bil tudi pred kratkim vložen zahtevek za izdajo mednarodnega patenta.
Že leta aktivno sodeluje pri razvoju skupnih evropskih standardov za projektiranje konstrukcij in njihovo uporabo v Sloveniji. Sodelovala je pri različnih strokovnih projektih, med katerimi je treba izpostaviti projekt prvega potresno izoliranega viadukta v Sloveniji – viadukta Ločica, revizijo projekta hladilnega stolpa termoelektrarne Šoštanj, revizijo projekta Operativnega podpornega centra nuklearne elektrarne Krško, projekt potresne utrditve viadukta Ravbarkomanda in viadukta v centru Las Vegasa, ZDA.
Nina Delakorda je namestnica vodje stalnega super nadzora zadolžena za zahtevke in anekse k pogodbi na gradbišču železniškega tunela Semmering, Avstrija. Poklicna pot jo je zanesla v Avstrijo in kljub mladosti se lahko ponaša z izkušnjami pri nadzoru sanacije železniškega predora Karavanke na avstrijski strani, gradnje hitre železniške proge odsek Gradec – Celovec ter z nadzorom na gradbišču Crossrail, London.
Alenka Rebula je diplomirala iz filozofije, psihološka smer. Postala je znana s knjigo Blagor ženskam. Zdaj se posveča se predvsem širjenju metode za osebno rast Vera vase Josipe Prebeg, s katero že 15 let skupaj vodita seminarje. Verjame v povezanost, v moč iskrenosti v srčno delovanje za skupno dobro. Predvsem pa v to, da vsak do nas lahko zaživi svojo Obljubljeno deželo, kar je tudi naslov njune zadnje knjige.
Dr. Rok Cajzek je pomočnik direktorja podjetja GIC Gradnje. Njegov oče Ivan Cajzek ga je ustanovil pred več kot 30 leti, danes skupina združuje 13 podjetij in zaposluje 160 ljudi. Na mariborski gradbeni fakulteti doktoriral iz stroškovne optimizacije planov.
Kratka zgodovina Cukrarne
Uvodni nagovor
Gregor Ficko, Zbornica gradbeništva in industrije gradbenega materiala
10.00 – 10.30
Od nadzora nad gradnjo viadukta Črni Kal do BIM ali kako informacijska tehnologija spreminja gradbeništvo
Ksenija Marc, Dri upravljanje investicij, d.o.o.
10.30 - 10.50
Razvoj protipotresnih predpisov v Sloveniji
prof. dr. Tatjana Isaković, Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo Univerze v Ljubljani
10.50 - 11.10
Obravnava zahtevkov in aneksi k pogodbi na primeru železniškega predora Semmering v Avstriji
Nina Delakorda, IGT Engineering and Consultancy, Avstrija
Alenka Rebula
Na okrogli mizi bodo sodelovale: Ksenija Marc, Dri upravljanje investicij, d.o.o., prof. dr. Tatjana Isaković, Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo Univerze v Ljubljani, Nina Delakorda, IGT Engineering and Consultancy, Avstrija, Alenka Rebula.
Okroglo mizo bo povezoval: dr. Rok Cajzek, GIC Gradnje d.o.o.
Obnovo Cukrane bosta predstavila: Meta Gabron, Mestna občina Ljubljana in Karel Bogatin, STRABAG d.o.o.
Ogled Cukrarne s poudarkom na gradbenih in arhitekturnih rešitvah pri obnovi
Cukrarna je več kot samo gradbeni objekt, ima svoje življenje in svojo zgodovino. V njej ni več vonja po proizvodnji sladkorja ali revščini, v kateri sta umrla Dragotin Kette in Josip Murn Aleksandrov. Danes vrvi od različnih dogodkov in obiskovalcev. Po več desetletjih propadanja je obnovljena v ponos Ljubljane. Zahtevno obnovo je s strani investitorja vodila gospa Meta Gabron, vodja službe za razvojne projekte in investicije v Mestni občini Ljubljana.
Kotizacija
Znesek velja za udeleženca in vključuje DDV. Popusti: druga in vsaka naslednja udeleženka/udeleženec iz istega podjetja: 5-odstotni popust.
Prosimo, da kotizacijo poravnate najkasneje do petka, 10. marca 2023. Po zaključku dogodka boste prejeli račun “že plačano”.
Proračunski uporabniki poravnate kotizacijo v 30. dneh po prejemu računa, ki vam ga bomo izstavili po dogodku.
Podatki za plačilo
Podjetje: EDUCENTER d.o.o.
Sklic: 00 2023-3
Številka trr: SI56 3400 0101 5589 394
Banka: Sparkasse
Ime: Vladka Šalej
Telefon: 00 386 41 348 364
Email: info@educenter.si